تازه ها
خانه » ارزش آفرینی » به دنیای کارآفرینی خوش آمدی! (5)

به دنیای کارآفرینی خوش آمدی! (5)

سلام علیکم و رحمه الله ☺️

هفته گذشته راجع به یکی از ویژگی های کارآفرینان که کنجکاوی بود، صحبت کردیم. امروز می خوایم راجع به یکی دیگه از ویژگی های کارآفرینا که ذهن خلاق است صحبت کنیم.

⚡️به دنیای #کارآفرینی خوش آمدی!⚡️

✔️ آقای احمدی معلم فیزیک نهم دبیرستان، درس عدسی ها و آینه ها رو جلسه پیش سر کلاس داده بود و قرار بود بچه ها برای این هفته تمریناتش رو حل کنن. رضا آخر کلاس می شست و سر همه ی کلاس ها مزه پرانی می کرد و کلاس از خنده منفجر می شد ولی این دفعه از این درس خیلی خوشش اومده بود. علاوه بر حل تمارین کلاسی، یه سری از تمرینا رو تو خونه به طور عملی انجام داده بود و مهم ترینش را که آزمایش پاشیدگی نور بود، با خودش سر کلاس اورده بود.

🔹 حتی فراتر از آزمایش های کتاب رفته بود و تونسته بود با استفاده از منشورهای مختلف، طیف های مختلف نور را ایجاد کنه و از تک تک حالتا عکس گرفته بود و عکس ها رو اول جلسه به آقای احمدی داد تا به همه ی بچه ها نشان دهد.

🔸 به طور کلی برای خلاقیت باید فکر از قالب های ذهنی، شرایط موجود، پیش فرض ها، عادت ها و استاندارد ها آزاد بشه تا بتونه موضوع رو از زوایای مختلف ببینه و ایده های جدیدی رو بسازه.

💎 به خاطر همین تکنیک های خلاقیت کمک زیادی به آزادسازی فکر برای جمع آوری ایده های جدید می کنه. برای تمرین خلاقیت تکنیک های زیادی وجود داره که در هفته بعد به بعضی هاشون با مثال اشاره می کنیم ان شاء الله. *

❗️ حالا تا هفته بعد، سعی کنید هر چی تا به حال بهتون گفته شده، تو ذهنتون ریر سوال ببرید! البته کار سختیه به خصوص اگه چند بار و خیلی با تاکید بهتون گفته باشن! یه کاری که می تونید بکنید اینه که حداقل بعضی از عادت هاتون مثلاً اینکه همیشه از “یه مسیر برید خونه” رو یه ذره تغییر بدین.

* مطالب بالا با تصرف و تلخیص از کتاب سلام دوست من! به دنیای کارآفرینی خوش آمدی، نوشته آقای دکتر طالبی و خانم اسدی گرفته شده است.

این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • به درد نخور 
  • خسته کننده 
  • مفید 
  • جالب 
  • عالی 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.